VIN – identifikační číslo vozidla je jedinečné číslo obsahující důležité informace o každém vozidle.

VIN Decoder Citroen

Čísla VIN byly poprvé použity v roce 1954 ve Spojených státech. Například výrobci automobilů. Citroën již značkují své nejoblíbenější modely: Citroën C1, Citroën C3, Citroën C4, Citroën Berlingo, Citroën Elysee, Citroën Jumper, Citroën Jumpy, Citroën DS3, Citroën DS4, Citroën DS5, Citroën Nemo a další. Značky tohoto typu začaly být používány výrobci v Evropě. První čísla však vypadá jinak. V osmdesátých letech (přesně v roce 1981) světoví producenti komunikovali s Američany.
VIN mohou být opticky čteny čtečkami čárových kódů nebo digitálními kamerami nebo digitálně čteny pomocí OBD-II v novějších vozidlech. Existují aplikace smartphonů, které mohou přenést VIN na webové stránky, aby dekódovaly VIN.
Než kupujete ojetý vůz, zkontrolujte VIN

Nejprve musíte znát polohu VIN. Existují služby historie vozidel v několika zemích, které pomáhají potenciálním majitelům vozů používat VIN k nalezení vozidel, které jsou vadné nebo byly odepsány. Společný systém nechá kontrolovat každé auto, pokud je ukraden, všechny nechat vědět historii vozidla. Prostřednictvím VIN Decoder Citroen můžeme porovnat původní vybavení s prezentací a říkat, že auto bylo v nehodě, pokud některý z kusů vybavení je jiný.

VIN Číslo vašeho Citroa najdete zde.
Nezapomeňte, že před zakoupením zkontrolujte historii vozidla. To provedete zadáním čísla VIN Citroen níže: